رنگ زرشکی، سلطنتی و نمادی از قدرت در دکوراسیون

0
398

رنگ در دکوراسیون موضوعی است که شاید کمتر از سایر اجزای تاثیرگذار بر دکوراسیون مورد توجه قرار گیرد اما رنگ ها در دکوراسیون منزل انعکاس مستقیمی از شخصیت هستند و به صورت روزانه می توانند بر روحیه و افکار ما تاثیر بگذارند. تاثیر رنگ ها بر عوامل متعددی چون سن، جنسیت، زمینه قومی و آب و هوا نیز ارتباط دارند و همچنین با ترکیب با سایر رنگ ها در کنار هم می توانند میزان تاثیرپذیری را بیشتر یا کمتر نمایند.

 

روانشناسی دکوراسیون رنگ زرشکی, دکوراسیون و چیدمان رنگ زرشکی
دکوراسیون رنگ زرشکی, روانشناسی رنگ زرشکی

روانشناسی رنگ زرشکی

 

رنگ زرشکی رنگ طبیعت است و بسیار در گل های زیبای موجود در طبیعت یافت می شود، زرشکی رنگی قوی و متمایل به قرمز گل سرخی در ترکیب با مقداری مشکی است البته طیف رنگی زیادی را شامل می شود در بعضی ترکیبات رنگی است که مقداری با آبی ترکیب شده است و از قرمز خالص تیره تر است در نمادگرایی این رنگ نمادی از قدرت و رنگ عشق است که برگرفته از خصوصیات رنگ قرمز نیز می باشد، زرشکی رنگی سلطنتی، نجیب و لوکس محسوب می شود. در قدیم در زبان فارسی میانه به این رنگ ها «کرمست» می گفتند. که هم ریشه با Cramoisi در زبان فرانسوی است. معادل این رنگ به زبان انگلیسی CRIMSON است.

 

روانشناسی دکوراسیون رنگ زرشکی, دکوراسیون و چیدمان رنگ زرشکی
دکوراسیون رنگ زرشکی, روانشناسی رنگ زرشکی

زرشکی رنگی سلطنتی، نجیب و لوکس محسوب می شود

 

از مهمترین تأثیرات رنگ زرشکی در دکوراسیون فضا می توان به آرامش بخشی در محیط و پرهیز از افسردگی اشاره کرد که برای ایجاد فضایی شیک و آرامش بخش با رنگ زرشکی بهتر است از تضادهای رنگی در فضا استفاده نکنید زیرا تعادل بصری در هماهنگی با این رنگ بیشتر است.

 

دکوراسیون و چیدمان رنگ زرشکی, نکاتی برای چیدمان رنگ زرشکی

رنگ زرشکی در دکوراسیون می تواند آرامش بخش و باعث پرهیز از افسردگی باشد

 

قرمز که رنگ اصلی تشکیل دهنده زرشکی است رنگ عشق و علاقه است. اگر شما به خاصیت رنگها اهمیت می دهید بهتر است بدانید رنگ قرمز می تواند در تمام حالات موثر باشد می تواند آغازگر شادی و شور باشد البته زیاده روی در این رنگ می تواند سبب ایجاد خشم شود به همین سبب بسیار مهم است که تعادل را در دکوراسیون با ترکیب رنگ های مناسب ایجاد کنید.

 

تاثیر رنگ زرشکی در فضا, ترکیب رنگ زرشکی در فضا

قرمز که رنگ اصلی تشکیل دهنده زرشکی است رنگ عشق و علاقه است

 

رنگ زرشکی رنگ گرمی است و به همین خاطر بایستی پیش از انتخاب ترکیب های رنگی مناسبی انتخاب کنید این رنگ می تواند در ترکیب با رنگ های سرد، فضایی متعادل ایجاد کند.

 

رنگ اصلی زرشکی, رنگ اصلی تشکیل دهنده زرشکی

رنگ زرشکی می تواند در ترکیب با رنگ های سرد، فضایی متعادل ایجاد کند

 

برای استفاده از رنگ زرشکی در دکوراسیون نیازی نیست که حتما از اجزای اصلی مانند رنگ مبلمان و یا دیوارها و یا کابینت ها از ان استفاده کنید می توانید با استفاده از پس زمینه رنگ سفید به صورت افزودن المان های دکوری و یا اکسسوری ها آن را به خانه آورده و رنگ های خنثی را از یکنواختی خارج کنید به این صورت از مزایای پویایی و انرژی بخشی این رنگ بهره گیرید.

 

رنگ اصلی زرشکی, رنگ اصلی تشکیل دهنده زرشکی
روانشناسی رنگ زرشکی, روانشناسی دکوراسیون رنگ زرشکی

رنگ زرشکی را می توانید در کنار رنگ سفید بکار ببرید

 

منبع : decoboom.ir

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید