ساخت پنجره های رنگی مصنوعی

0
1219

چگونه می توان یک پنجره شیشه ای مصنوعی ساخت

ساخت پنجره های رنگی موزاییکی سرگرم کننده و برای ایجاد و تزئینات زیبا هستند. قطعات شیشه ای رنگی را برش شیشه بزنید و آنها را به یک شیشه با چسب روشن بچسبانید. از این شیشه ها برای تزیین در خانه و یا هدیه به عزیزانتان استفاده کنید.

 

مراحل ساخت پنجره های رنگی, نکاتی برای درست کردن پنجره های رنگی

ساخت پنجره های موزاییکی

 

یک پنجره روشن و تمیز را انتخاب کنید. این قسمت جلوی موزاییک خواهد بود که شما می توانید قطعات شیشه ای خود را روی آن قرار دهید. هر پنجره را می توانید کار کنید؛ پنجره های کوچکتر زودتر به اتمام می رسند. یک قطعه شیشه ای را انتخاب کنید که هیچ خراش یا علامت ندارد، زیرا این ها از موزاییک شما منحرف خواهند شد.

 

می توانید از پنجره های قدیمی از خانه استفاده کنید. یا شیشه ای از یک فروشگاه سخت افزاری را خریداری کنید.

اگر می خواهید پنجره خود را به عنوان یک قطعه مستقل نمایش دهید، در نظر بگیرید که یک پنجره ای با قاب چوبی داشته باشید، زیرا این امر باعث می شود حرکت به سمت آن آسان تر شود.

 

ساخت پنجره های رنگی,نحوه ساخت پنجره های رنگی

از یک پنجره ساده استفاده کنید

 

از برش شیشه ای برای برش چارچوب شیشه به شکل مورد نظر خود استفاده کنید. تکه های شیشه ای رنگی که همان ضخامت دارند انتخاب کنید، زیرا این باعث می شود که پشت موزاییک شما زیبا و صاف باشد. پانل های شیشه ای خود را بر روی یک تخته برش قرار دهید و سپس شکل مورد نظر خود را با برش شیشه ای برش دهید. از برش شیشه ای به همان شیوه ای استفاده کنید که از چاقوی دستی استفاده می کنید. شیشه را با یک دست نگه دارید و از دست دیگر خود استفاده کنید تا تیغ چاقو به سمت لبه ی شیشه باشد و آن را برش بدهید.

 

پانل رنگی مختلف شیشه را از یک فروشگاه صنایع دستی یا از یک فروشگاه سخت افزاری خریداری کنید.

اگر می خواهید قطعات رنگی به صورت تصادفی باشند، به سادگی شیشه را با یک چکش ضربه بزنید تا آن به قطعات منحصر بفرد خرد شوند.

 

اگر قطعات آن را به صورت تصادفی نمی خواهید کاغذی به اندازه ی پنجره تان بردارید و الگوها را روی آن برش بزنید و روی شیشه های رنگی بکشید و آن ها را برش بزنید.

 

اگر قطعات شیشه ای دقیقا با هم همخوانی نداشته باشند، می توانید از یک چرخ دنده استفاده کنید تا شیشه را شکل دهد.

 

پنجره های شیشه ای مصنوعی,راههای تزیین کردن پنجره های ساده

شیشه را با یک دست نگه دارید و با دست دیگر برش بزنید

 

شیشه برش را بر روی پنجره قرار دهید و در الگوی دلخواه خود قرار دهید. قطعه های شیشه ای را روی صفحه قرار دهید. بهتر است هنگام انجام این کار، دستکش بپوشید تا مانع از بریدن دستتان شود. اگر طرح خود را کشیده اید، آن را زیر شیشه قرار دهید و سپس قطعه را در بالا قرار دهید. شیشه های رنگی را روی کار قرار بدهید و آن ها را جابه جا کنید تا یک الگو، یک تصویر یا یک موزاییک تصادفی ایجاد کنید. در صورت لزوم، قطعات شیشه ای اضافی را برای اضافه کردن به موزاییک خود برش دهید.

 

کل قسمت شیشه ای را با قطعه ای از موزاییک پر کنید یا چند قطعه موزاییک را بر روی شیشه بگذارید تا یک تصویر یا الگوی ایجاد کنید. فاصله کمی بین هر قطعه می تواند موثر باشد زیرا به ایجاد کنتراست میان قطعات کمک می کند.

 

شیشه های رنگی مختلف را در الگو یا مقیاس رنگ مرتب کنید. برای مثال، یک سری از سایه های مختلف بنفش برای ایجاد یک مقیاس رنگ آرام استفاده کنید. به طور متناوب، برای رنگ آمیزی رنگ ها مانند آبی و قرمز، برای ایجاد یک ظاهر قابل توجه انتخاب کنید.

 

درست کردن مرحله ای پنجره های رنگی,آموزش ساخت پنجره های رنگی

شیشه های رنگی مختلف را در الگو یا مقیاس رنگ مرتب کنید

 

هر قطعه شیشه ای را بردارید و یک لایه نازک از چسب روشن را روی قسمت پایین قرار دهید. سپس آن را بر روی شیشه فشار دهید. نگران نباشید اگر چسب در اطراف دو طرف شیشه قرار بگیرد، چون چسب در هنگام خشک شدن روشن می شود.

یک چسبی انتخاب کنید که باعث خشک شدن و چسبیدن دو شیشه به هم شود و رنگ آن روشن باشد.

 

نکاتی برای درست کردن پنجره های رنگی, ساخت مرحله ای پنجره های رنگی

هر قطعه شیشه ای را بردارید و یک لایه نازک از چسب روشن را روی قسمت پایین قرار دهید

 

وقتی چسباندید پنجره را به مدت ۴ ساعت در جای خشک و بدون گرد و غبار قرار بدهید تا مطمئن شوید چسب خشک شده باشد. اگر چسبناکی چسب را احساس کردید آن را چند ساعت دیگر بدون حرکت قرار بدهید تا خشک شود.

 

نحوه ساخت پنجره های رنگی,مراحل ساخت پنجره های رنگی

وقتی چسباندید پنجره را به مدت ۴ ساعت در جای خشک و بدون گرد و غبار قرار بدهید

 

روکش و سیلر را به پنجره خود بزنید

۱ فنجان (۱ انگشت کوچک) از گرد و با ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) آب مخلوط کنید. رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و حدود ۱ فنجان (۱ انگشت کوچک) آن را در به یک کاسه بریزید. سپس، در ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) آب مخلوط کنید. مخلوط کردن را ادامه دهید تا به غلظت رب تبدیل شود. در صورت لزوم، برای رسیدن به یک بافت ریز ضخیم، کمی آب بیشتری اضافه کنید.

 

هنگام مخلوط کردن و دست زدن به گرد و غبار، دستکش را بپوشید تا از رنگ کردن دست های خود جلوگیری شود.

هر نوع رنگی برای این کار مناسب هستند. سفید، خاکستری و زغال چوب، رنگ های عمیق هستند، زیرا آنها با رنگ های موزاییک سازگار هستند.

این لوازم را می توانید از فروشگاه های سخت افزاری تهیه کنید.

 

ساخت تصویری پنجره های رنگی, پنجره های شیشه ای مصنوعی

مخلوطی از گرد و آب را به غلظت رب درست کنید

 

از یک اسفنج برای زدن یک لایه نازک از گرد و غبار بر روی موزاییک استفاده کنید. کمی از مواد را روی اسفنج خود بریزید و با استفاده از یک حرکت دایره ای بر موزاییک خود بمالید. از اسفنج استفاده کنید تا شکاف بین قطعات شیشه ای و فضاهای خالی پر شوند. ادامه دهید تا اضافه ها از روی کار را با اسفنج بردارید و آن را بشویید تا تمام ترکهای بین قطعات موزاییک با گرد و غبار پر شود.

 

نگاهی به جلو موزاییک (از سمت شیشه) بیندازید تا بررسی کنید که همه شکاف ها پوشیده شده باشند.

 

راههای تزیین کردن پنجره های ساده,درست کردن مرحله ای پنجره های رنگی

یک لایه نازک از گرد و غبار را با اسفنج به صورت دایره ای روی موزاییک ها بزنید

 

به مدت ۴ ساعت شیشه را بدون حرکت قرار بدهید و صبر کنید تا خشک شود. این باعث می شود تا کار محکم تر شود. اگر در حین خشک شدن حرکت بکند باعث می شود شیشه برش بخورد.

 

درست کردن مرحله ای پنجره های رنگی,نحوه ساخت پنجره های رنگی

به مدت ۴ ساعت شیشه را بدون حرکت قرار بدهید و صبر کنید تا خشک شود

 

اسفنجی را مرطوب کنید و روی برش های موزاییکی بکشید تا اضافه های شنی از روی کار پاک شوند. خیلی کم آب روی کار اسپری کنید و با یک اسفنج تمیز به صورت دایره ای روی کار بکشید. از زیاد کشیدن اسفنج روی کار برهیزید زیرا باعث از بین رفتن گرد و غبار می شود.

 

آموزش ساخت پنجره های رنگی,ساخت پنجره های رنگی

با اسفنجی مرطوب روی برش های موزاییکی بکشید تا اضافه های شن از روی کار پاک شوند

 

بعد از این کار سیلر را به لایه ای نازک روی شیشه و موزاییک ها بزنید. و آن را به صورت خوابیده قرار بدهید. اطمینان حاصل کنید که گوشه ها، شکاف ها و شیشه ها را با سیلر پوشش داده اید تا طول عمر کارهای هنری خود را افزایش دهید.

 

نکاتی برای درست کردن پنجره های رنگی, ساخت مرحله ای پنجره های رنگی

روی کار سطحی نازک سیلر بزنید

 

برای این کار می توان از هر نوع سیلر خمیری استفاده کرد.

سیلر را به مدت ۴ ساعت خنک کنید.

پنجره ی رنگی شیشه ای موزاییک خود را، روی صفحه ی شیشه ای به سمت جلو قرار دهید.

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید