سفر نوروزی به کشور هفتاد و دو رنگ

0
208

 

هندوستان,سفر به هندوستان,تور هند

هندوستان، کشوری در جنوب قاره آسیا که دومین کشور پرجمعیت جهان با ۱.۲ میلیارد نفر به شمار می رود.

پایتخت این کشور دهلی نو و پرجمعیت ترین شهر هند بمبئی می باشد. تاریخ کشور هند به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد و به مدت ۸۰۰ سال تحت حکومت ایرانیان و ترکان بوده است که همین موضوع باعث تاثیر بر فرهنگ هندوستان شده و سبب پرورش شاعران بنامی چون بیدل دهلوی و امیر خسرو دهلوی شد. در سده ۱۹ میلادی، هند به مستعمری انگلستان درآمد و تا سال ۱۹۷۷ این استعمار طول کشید.

 

کشور هندوستان دارای حدود ۲۲ زبان مختلف است که زبان های هندی و انگلیسی به عنوان زبان های رسمی این کشور اعلام شده اند همچنین کشور هند دارای گویش ها، لهجه ها، آیین ها، نژادها و دین های بسیاری است و این در کنار هم قرار گرفتن فرهنگ ها و عقاید مختلف به صورت مسالمت آمیز سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به این کشور جذب می کند و شما می توانید با خرید تور هند، در سفرتان به کشور هفتاد و دو رنگ لذت ببرید.

حال و هوای هند در ایام نوروز
در ایام نوروز ۹۹ عده ای تصمیم می گیرند تا تعطیلات خود در هند بگذرانند اما هر سفری نیازمند این است که از آب و هوا و شرایط اقلیمی آن منطقه اطلاعاتی داشته باشید.

اگر قصد سفر به هند و بازدید از تاج محل، شهر رمانتیک و زیبای جیپور و کلان شهر دهلی را دارید بهترین زمان سفر به هند اواسط فصل پاییز تا اواسط فصل بهار است چرا که در این بازه زمانی روزها گرم و خشک به همراه تابش آفتاب می باشند که زمان بسیار مناسبی برای گشت و گذار در شهرها می باشند اما از اواسط اردیبهشت گرما در هند (دهلی، آگرا و جیپور) شروع می شود. بنابر این اواخر زمستان و اوایل فصل بهار بهترین زمان برای سفر به هند می باشند زیرا بارش های شدید باران تمام شده و هنوز گرمای فصل تابستان شروع نشده است.

 

هندوستان,سفر به هندوستان,تور هند

جشنواره های نوروزی هند
جشن عید نوروز نیز در کشور هند هر سال در بیست و یکم ماه مارس در میان مردم فارسی زبان ساکن کشور هند برگذار می شود و در این روز مردم  نوروز باستانی را جشن می گیرند و خانه های خود را تزیین و آراسته می کنند.

همچنین در نزدیکی ایام نوروز جشنواره های گوناگونی در نقاط مختلف هندوستان برگزار می شود که می توان به فستیوال ایستر، فستیوال رنگ ها و جشنواره گانگائور اشاره کرد.

گوا، بندری زیبا در هندوستان
گوا، شهر بندری که در سواحل غربی کشور هند قرار گرفته است و به دلیل این موقعیت جغرافیایی دارای سواحل بسیار زیبایی می باشد. کشور پرتغال در حدود ۴۵۰ سال بر شهر گوا حکومت کرده است و به همین دلیل، در گوا شاهد فرهنگ متفاوتی نسبت به سایر نقاط هند خواهید بود و همینطور کلیساهای بسیاری از زمان حکومت پرتغالی ها هنوز به جای مانده است.

می توانید در یک آب و هوای فوق العاده بهاری در شهر گوا، در سواحل زیبای این شهر به تماشای غروب آفتاب بنشینید و از آرامش آن گوا لذت ببرید.

همچنین شب های گوا لحظات به یاد ماندنی را در عمر شما به وجود می آورند و این شهر با برخورداری از پوشش گیاهی فراوان، خانه های رنگارنگ، مناطق روستایی زیبا بهترین سفر زندگیتان را برای شما رقم می زنند و این اتفاق خوب با خرید تور گوا به وقوع می پیوندد.

 

هندوستان,سفر به هندوستان,تور هند

منبع:بیتوته

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید