موزه خاطرات در کدام کشور است؟+تصاویر

0
493

یکی از موزه‌های شهر لوسرن کشور سوئیس در خانه پدری یکی از علاقمندان عرصه هنر برپا شده است.

به گزارش حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، هنر، این تجلی استعدا‌دهای زیبایی‌شناسانه انسان همواره در مرکز توجه افراد زیادی قرار گرفته و جهانیان را مات و مبهوت خود کرده است به گونه‌ای که برخی از افراد حتی حاضر هستند که خانه خود یا والدینشان را با همه خاطرات موجود وقف هنر کنند و با تأسیس موزه‌ای هر چند کوچک، هنر را ماندگار کنند.

موزه‌ای که برپایه خاطرات یک خانواده استوار شده است

آنجلا روسنگارت یکی از این افراد است. او به دلیل علاقه شدیدش به سبک هنری پست امپرسیونیست خانه پدری خود را تبدیل به یک موزه کرده است. این موزه با نام موزه روسنگارت یا موزه هنر نوین لوسرن شناخته می‌شود.موزه روسنگارت در شهر لوسرن کشور سوئیس قرار گرفته است.

موزه‌ای که برپایه خاطرات یک خانواده استوار شده است

سبک هنری پست امپرسیونیسم جنبش هنری گسترده‌ای بود که مجموعه‌ای از گروه‌ها و سبک‌های نقاشی‌ که در امتداد دریافتگری یا به عنوان واکنشی در برابر آن به وجود آمده بودند، را دربرگرفته است. دریافتگری یا امپرسیونیسم جنبش هنری گروه بزرگی از نگارگران آزاداندیش و نوآور فرانسه در نیمه دوم سده نوزدهم میلادی بود.

از مهم‌ترین آثار قرار گرفته در موزه روسنگارت می‌توان به آثار پابلو پیکاسو، براک، کاندینسکی، پله کله، سزان، لژه، ماتیس، مونه، میرو و شاگال اشاره کرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید