هیجان حقیقی را با پیاده روی در این مسیر تجربه کنید

0
939

ﻣﺴﯿﺮ ﭘﯿﺎﺩﻩ ﺭﻭﯼ ﺑﺮج cn یکی از جاذبه های گردشگری تورنتو

 

برج سی ان تورنتو یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های این شهر به شمار رفته و با تفریحاتی هیجان انگیز، برای هر فردی یک سرگرمی مناسب فراهم می‌کند. یکی از جذاب ترین مکان های دنیا جهت راه رفتن در ارتفاع ۳۶۲ متری برج CN است. البته باید آدم نترسی از ارتفاع باشید. کسانی که جراتش را دارند، می توانند در این پیاده روی هوایی قدم بزنند و از آن بالا همه تورنتو را زیر پای خود ببینند.

برج سی ان کانادا، یک جاذبه پر از شگفتی و هیجان

معروف‌ترین نقطه دیدنی شهر تورنتو چیزی فراتر از یک شگفتی معماری محض است. در زمان حضور در مرکز شهر، برج CN بهترین گزینه برای بررسی شهر تورنتو و یکی از بهترین جاهای دیدنی تورنتو محسوب میشود. جاذبه برجسته و معروف تورنتو، برج سی ان با ارتفاع ۵۵۳ متری است، جاذبه ای که حتما باید آن را دید و بازدید آن را از دست نداد.

 

بر فراز مرکز شهر، بنایی است که تقریبا از همه جای شهر قابل مشاهده است. بازدیدکنندگان هم می توانند به تماشا و تحسین این معماری بپردازند و نیز بر فراز این برج رفته و از رستوران ها و محل هایی که برای تماشای چشم انداز خارق العاده شهر و دریاچه اونتاریو تعبیه شده اند استفاده کنند. برج سی ان ، که بین سالهای ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ ساخته شد، یکی از بزرگترین ساختمان های غیر اداری در جهان بوده است.

مسیر پیاده روی برج cn,جاهای دیدنی تورنتو,تورنتوبرج CN تورنتو

 

اگر سوار آسانسور تمام شیشه‌ای شده و به بالای برج بروید، می‌توانید از نماهای شگفت انگیز شهر لذت ببرید. در روزهای آفتابی و صاف می‌توان تا ۱۶۰ کیلومتر دورتر، یعنی طول دریاچه تا آبشارهای نیاگارا و راچستر نیویورک را نیز تماشا کرد. برای صرف غذا می‌توان یکی از سه رستوران برج را برگزید که رستوران گردان ۳۶۰ نیز یکی از آن‌ها خواهد بود. می‌توانید روی زمین شیشه‌ای این قسمت راه بروید، بنشینید، دراز کشیده و یا حتی بپرید! این شیشه‌ها نشکن هستند.

مسیر پیاده روی برج cn,عجایب گردشگری,تورنتودر این مکان تورنتو را زیر پای خود ببینید

 

مسیر پیاده روی برج CN

شاید کمی اهل هیجان باشید و از ارتفاع هم خوشتان می آید! اما باید دید دل و جرات پیاده روی در یکی لبه یکی از بلندترین برج های را دارید یا نه! پیاده روی در بالای برج سی ان کانادا می تواند تجربه ی متفاوتی برایتان باشد. آزمودن محدوده اعصابتان با راه رفتن روی لبه با دست آزاد دور قسمت بالایی برج، یکی از کارهای هیجان انگیز در برج سی ان خواهد بود.

 

مسیر پیاده روی برج CN که به “Edge Walk” معروف است برای کسانی که به دنبال یک ماجراجویی هستند، مکانی فوق‌العاده محسوب می‌شود. پیاده روی بدون دست بر روی سکویی با عرض ۱.۵ متر در اطراف لبه خارجی کپسول اصلی، در ارتفاع ۳۶۵ متری صورت می گیرد.  شرکت کنندگان به یک مهار ایمنی و طناب متصل می شوند.

مسیر پیاده روی برج cn,جاذبه های گردشگری کانادا,سفر به تورنتوجاذبه های گردشگری تورنتو

 

حاضر شدن و پوشیدن انواع وسایل ایمنی برای حضور در این مکان دیدنی دنیا یک ساعت زمان می برد و پس از آن هم می توانید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در این پیاده رو در ارتفاع ۳۶۰ متری بایستید. هزینه بازدید از مسیر پیاده روی برج CN حدود ۱۷۵ دلار آمریکا است.لار آمریکا است.

 

اگر ناراحتی قلبی و یا فوبیای ارتفاع را دارید سراغ چنین فعالیتی نروید، چرا که در این شرایط ناخواسته هیجان زیادی به شما وارد می شود. اگر احیانا پای شما لیز خورد، جای نگرانی نیست چرا که شما با طناب های محکی از بالا نگهداری می شوید. یکی از راهنمایی های راهنمای شما این است که بایستی دست هایتان را باز نگهدارید، این کار همان ثابت نگه داشتن بال های پرنده ها در آسمان است و به تعادل شما کمک می کند.

مسیر پیاده روی برج cn,جاهای دیدنی تورنتو,عجایب گردشگریبرج CN Edge Walk

 

حقایق جالبی درباره برج سی ان تورنتو

– برج سی ان در سال ۱۹۹۵ توسط انجمن مهندسان شهری آمریکا، به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه دنیای مدرن طبقه بندی شد.

– ساخت برج ۴۰ ماه به طول انجامید و هزینه‌ای معادل ۶۳ میلیون دلار در بر داشت.

– رستوران ۳۶۰ طی ۷۲ دقیقه یک دور کامل می‌چرخد.

– وزن برج چیزی معادل ۱۶,۸۴۴ فیل نر است.

– سیستم نورپردازی هوشمند LED برج بر اساس موقعیت و فصل تغییر رنگ می‌دهد.

– برج سی ان با ۵۵۳ متر، بلندترین سازه ایستای بدون حمایت در نیمکره غربی است.

مسیر پیاده روی برج cn,عجایب گردشگری,تورنتوﻣﺴﯿﺮ ﭘﯿﺎﺩﻩ ﺭﻭﯼ هیجان انگیز ﺑﺮج cn

 

 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید