جنگل سینجی در ماداگاسکار

 

ورود به این جنگل سنگی فقط به افراد خبره توصیه می‌شود چون گم شدن در میان این پدیده طبیعی و حیات وحشی که در آن است، هزینه‌ی گزافی در پی خواهد داشت.

جنگل سینجی در ماداگاسکار
جنگلها از نظر گردشگری کم تر  بعنوان یک جاذبه مورد توجه قرار میگیرند و معمولاً یک رودخانه، آبشار، اثر تاریخی و… در بین جنگل است که سبب ميشود جمعیت زيادي وارد جنگل شوند. بهرحال جنگل ها براي برخی افراد، مظهر زيبايي هستند و براي بعضی برعکس مکانی وحشتناک.

بعضی از جنگل ها منحصر به فرد هستند و در فهرست عجایب طبیعت قرار می گیرند، یکی از این جنگل ها جنگل سینجی در ماداگاسکار است که در این مطلب با آن اشنا خواهید شد.

جنگل سینجی در ماداگاسکار که به جنگل چاقوها (Forset Of Knives) هم مشهور شده است، یکی از منحصر به فردترین مظاهر طبيعي دنیا است که بدون دخالت بشر و از زمان ژئوپارک و دایناسورها ایجاد شده است . این جنگل زیبا که شکل خاصی هم دارد، بعنوان چهارمین جزیره ی بزرگ جهان هم شناخته ميشود .

 

جنگل سینجی,جنگل سینجی در ماداگاسکار,جنگل چاقو در ماداگاسکار

عکس های جنگل سینجی

سینجی یعنی« جایی که کسی نمی تواند پابرهنه راه برود.» و به خوبی این جنگل سنگی را توصیف ميکند . جنگل سینجی پر از صخره های عمودی و نوک تیز آهکی است که در طول سالها بر اثر فرسایش طبيعي ایجاد شده و بصورت پراکنده درختانی روی آنها رشد نموده اند.

اما ناگفته نماند که جزیره ی ماداگاسکار  خود بعنوان یکی از مشهور ترین و بزرگترین جزایر دنیا شناخته ميشود که پر است از زيبايي ها و شگفتی ها طبيعي. جنگل سینجی در ماداگاسکار که به آن پارک هم ميگويند از همین زيبايي های شگفت انگیز این جزیره است. بهرحال ، طبیعت حافظت شده ی جنگل سینجی در ماداگاسکار( Tsingy) از نظر جغرافیایی در نزدیکی ساحل غربی ماداگاسکار قرار گرفته است.

 

جنگل سینجی,جنگل سینجی در ماداگاسکار,جنگل چاقو در ماداگاسکار

تصاویر جنگل سینجی در ماداگاسکار

جنگل سینجی به مساحت ۶۶۶ کیلومتر مربع در سال ۱۹۹۰ بخاطر شرایط جغرافیایی خاص و بی همتایش ، جنگل های حفاظت شده حرا، پرنده های وحشی و میمون لیمور، بعنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

ماداگاسکار
ماداگاسکار با نام رسمی جمهوری ماداگاسکار کشوری جزیره ای بنا شده در اقیانوس هند، در کنار سواحل جنوب شرقی آفریقا است. پایتخت آن شهر آنتاناناریوو است. ماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ دنیا است. جمعیت ماداگاسکار ۲۲ ميليون نفر و زبان های رسمی این کشور مالاگاسی و فرانسوی است.

 

جنگل سینجی,تصاویر جنگل سینجی,جنگل چاقو در ماداگاسکار

عکس های جنگل سینجی

ماداگاسکار ۸۸ ميليون سال قبل از هند جدا شد و بعد از آن هیچگاه به خشکی های ديگر جهان در اتصال نبوده است. این جدایی طولانی مدت سبب شده تا اکثر گیاهان و جانورانش بی همتا باشند و در جای دیگری از جهان پیدا نشوند. در حدود ۹۰ درصد از تمامی گونه های گیاهی و جانوری ماداگاسکار بوم زاد این جزیره هستند معروفترین آنها لمورها هستند.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید