صفحه اصلی / موفقیت / رشد و توسعه فردی / چگونه در زندگی موفق باشیم
بازار پله ها

چگونه در زندگی موفق باشیم

صرف نظر از اینکه شما چند سال دارید ، یا اینکه  کجا زندگی می کنید و اهداف شغلی ونهایی شما در زندگی کدام است، می توانید خوشحال و موفق باشید. موفقیت به معنای داشتن پول بیشتر نیست. موفقیت یعنی اینکه شما با خوشحالی زندگی کنید، هدفمند حرکت کنید و از لحظه کنونی لذت ببرید.

قسمت اول

1- شناسایی مسیر موفقیت

قبل از اینکه بتوانید موفقیت را به دست آورید، احساسات خود را شناسایی کنید. قبل از اینکه بتوانید موفقیت را به دست آورید، باید تعریف کنید که موفقیت چه معنی برای شما دارد. در حالی که ممکن است سالها برای دانستن اینکه در زندگی چه میخواهید طول بکشد.  شناسایی احساسات، منافع و ارزش های شما کمک می کند تا اهدافتان را تعیین کنید و معنای زندگی خود را به دست آورید. اگر در شناسایی این موارد دچار مشکل شده اید، از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بخواهید که به شما کمک کند. سؤالات زیر را از شما بپرسد:

می خواهی چه میراثی داشته باشی؟

چگونه دیگران را دوست داشته باشیم؟

چگونه می خواهید جامعه خود را به جای بهتر برسانید؟

برخی از موضوعات مورد علاقه در زندگی شما چیست؟ به عنوان مثال، به موضوعات تحصیلی که در مدرسه لذت میبردید فکر کنید. بپرسید که چرا شما آنها را دوست داشتید.

به عنوان نمونه، شما ممکن است یک گروه تئاتر موسیقی را دوست داشته باشید. فکر می کنید: دلیل این بود که شما موسیقی را دوست داشتید یا اینکه شما به کار کردن با گروه برای رسیدن به یک هدف علاقمند بودید؟

 

منبع: wikiwho

این مطالب را نیز ببینید!

۱۲ گام تا خودشناسی که موفقیت را نزدیک می‌کند

خودشناسي يعني چه و شامل چه مسايلي مي شود؟ خودشناسي علمي است که درباره شناخت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *