استفاده از ادرار انسان برای کمک به رشد گیاهان در مریخ

0
204
انتقال کود و دیگر مواد کمک کننده به رشد گیاهان به سیاره مریخ کار ساده‌ای نیست. اما ممکن است ادرار انسان بتواند تا حدی به حل این مشکل کمک کند. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، بشر به دنبال تسخیر کره مریخ در آینده نزدیک است و کاشت محصول در این سیاره برای سکونت طولانی مدت ضروری است. از همین رو ادرار انسان می‌تواند به عنوان نوعی کود در این زمینه یاری رسان باشد.

محققان هلندی در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توان گیاهانی را در خاک ماه و مریخ کاشت و برای تقویت آنها می‌توان از ادرار انسان استفاده کرد. این پژوهشگران قبلا از چمن‌ها و علف‌های تازه بریده شده نیز به عنوان کود قابل استفاده در فضا بهره گرفته بودند.

برای کسب اطمینان از کارآیی این روش محققان دانه‌های لوبیا را در خاک شبیه سازی شده و مشابه با شرایط مریخ و ماه کاشتند و از کود حاوی استرویت (فسفات آمونیوم منیزیم) برای تقویت این دانه‌ها استفاده کردند. دانه‌های یادشده بعد از مدتی به بار نشستند و وجود مواد موجود در این کود در ادرار انسان پژوهشگران را به این نتیجه رسانده که می‌توان از این مایع طبیعی در سایر سیاره‌ها به عنوان کود استفاده کرد. تحقیقات در این زمینه برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ادامه دارد.

منبع:بیتوته

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید