خطرناک‌ترین استخر جهان کجاست؟

0
543

استخر شیطان که در لبه عریض‌ترین آبشار جهان قرار گرفته، خطرناک‌ترین استخر جهان است.

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، کسانی که هر ساله برای دیدن عریض‌ترین آبشار جهان به زامبیا سفر می‌کنند، علاوه بر آشنایی با حقایق جالب آبشار ویکتوریا استخر شیطان را هم می‌بینند.

استخر شیطان لقبی است که به لبه آبشار ویکتوریا داده‌اند. تقریباً همه افرادی که این قسمت آبشار ویکتوریا را می‌بینند از خود سؤال می‌کنند که آبتنی کردن در لبه آبشار ویکتوریا چقدر امن است؟

خطرناک‌ترین استخر جهان کجاست؟

باید گفت گردشگران پیش از آبتنی در استخر شیطان، باید از خطر‌های این کار آگاه شوند. آن‌ها باید بدانند که استخر شیطان خطرناک‌ترین استخر جهان است و در این استخر طبیعی تخته سنگ بزرگ و برآمده‌ای وجود دارد که گردشگران علاقه مند به آبتنی در لبه آبشار ویکتوریا را از افتادن از بالای آبشار حفاظت می‌کند.

گردشگران در زمان آبتنی در استخر‌ها باید مراقب تخته‌سنگ‌های خیس و کروکودیل‌ها باشند البته راهنمایان قبل از ورود گردشگر به آب، آب را چک می‌کنند تا از نبودن کروکودیل در آب مطمئن شوند.

خطرناک‌ترین استخر جهان کجاست؟

در پایان بهتر است اشاره‌ای به حقایق دیگر آبشار ویکتوریا کنیم. یکی از این حقایق این است که آبشار ویکتوریا یکی از معدود مناطق در دنیاست که در آن می‌توانید پدیده‌ی ماه‌کمان را مشاهده کنید. ماه‌کمان نام رنگین کمانی است که از شکست نور بازتابیده از سطح ماه توسط رطوبت ابر‌های هواکره به وجود می‌آید. برای ایجاد این پدیده ماه باید در کمتر از ۴۲ درجه و در آسمان بسیار تاریک باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید