۶ خاصیت بی نظیر خنده

0
438

شاید باورش برای اغلب افراد دشوار باشد که خنده و خندیدن باعث زیبایی چهره و سلامت بدنی می‌شود، همچنین فواید بسیار فوق العاده دیگری را به همراه دارد که از آن آگاه نیستید.

 

از قدیم گفته اند “خنده بر هر درد بی درمان دواست”. خنده بر روی بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی تاثیرگذار است و امروزه واژه «خنده درمانی» در کنار موسیقی درمانی، تئاتر درمانی و مواردی از این دست، وارد واژگان درمانی شده و مورد توجه قرار دارند. خنده دشمن استرس و نگرانی است، ترشح هورمون‌های استرس زا نظیر آدرنالین و کورتیزول به هنگام خنده شدید، کاهش می‌یابد، اما این تنها فایده و خواص خنده نیست بلکه فواید خنده بسیار است که در ادامه این بخش به لیست ۶ موردی آن خواهیم پرداخت.

۱. لبخند جذابتان می‌کند

همه ما به سمت افرادیکه لبخند می‌زنند کشیده می‌شویم. لبخند یک کشش و جذبه فوری ایجاد می‌کند. دوست داریم نسبت به آن‌ها شناخت پیدا کنیم.

۲. لبخند حال و هوایتان را تغییر می‌دهد

دفعه بعدی که احساس بی حوصلگی و ناراحتی کردید، لبخند بزنید. لبخند به بدن حقه می‌زند.

۳. لبخند مسری است

لبخند زدن برایتان شادی می‌آورد. با لبخند زدن فضای محیط را هم شادتر می‌کنید و اطرافیان را مانند آهن ربا به سمت خود می‌کشید.

۴. لبخند زدن استرس را از بین می‌برد

وقتی استرس دارید، لبخند بزنید. با اینکار استرستان کمتر می‌شود و می‌توانید برای بهبود اوضاع وارد عمل شوید.

۵. لبخند زدن سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

به این دلیل عملکرد ایمنی بدن تقویت می‌شود که شما احساس آرامش بیشتری دارید. با لبخند زدن از ابتلا. به آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری کنید.

۶. لبخند زدن فشارخونتان را پایین می‌آورد

وقتی لبخند می‌زنید، فشارخونتان به طرز قابل توجهی پایین می‌آید. لبخند بزنید و خودتان امتحان کنید.

منبع: ایران ناز ، yjc.ir

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید