۶ نکته طلایی برای اینکه مادر بی نظیری باشید

0
334

یک روانشناس و مشاور درباره نکات مهم و ضروری برای یک مادر خوب و بی نظیر بودن توضیحاتی داد.

کلید و نکته اساسی برای مادر فوق العاده بودن، این است که مادران خود را بیش از حد برای کمال و کامل بودن اذیت نکنند؛ در ادامه با شش توصیه کلیدی برای مادر فوق العاده بودن آشنا شوید.

عشق و بخشش

او تصریح کرد: مادران در طول روز بار‌ها به فرزندانشان بگویند که دوستشان دارند و اگر آن‌ها کار اشتباهی کردند، درخواست بخشش آن‌ها را به آسانی بپذیرند؛ زیرا بخشش به موقع بخشی از کار یک مادر باهوش و بی نظیر است.

اولویت بندی مسائل مهم

او ادامه داد: مادران به یاد داشته باشند با تهیه دفتر یادداشتی می‌توانند برنامه‌های خود را تنظیم کنند و سپس به آن‌ها اولویت دهند و مسائل بسیار مهم را در اول لیست قرار دهند، این کار بسیار به روند اولویت بندی آن‌ها کمک می‌کند.

سازماندهی کار‌های خانه

این روانشناس و مشاور خانواده بیان کرد: مادران به یاد داشته باشند که وظایف خانه باید به عنوان یک مسئولیت مشترک بین همه اعضای خانواده باشد، لذا باید اعضا تقسیم وظایف کنند و هر یک از آن‌ها می‌توانند بر اساس سن، قدرت و توانایی هایشان، مسئولیتی را قبول کنند و انجام دهند.

 


وقت گذاشتن

حسینی با بیان اینکه گاهی مادران باید مسئولیت‌ها و کار‌ها را جدا کنند و زمانی را برای با هم بودن در کنار اعضای خانواده اختصاص دهند، گفت: خانواده‌ها سعی کنند حداقل یک وعده غذا در روز را با هم میل کنند؛ زیرا می‌توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند و تمام اعضا را دور هم جمع و در مورد اهداف مهم با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

خندیدن و گریه کردن

او تأکید کرد: در زندگی خانوادگی احساسات خوب و بد وجود دارد، یک مادر فوق العاده و بی نظیر از وجود خانواده خود لذت می‌برد و شادی و لذت کنار هم بودن را با بقیه خانواده به اشتراک می‌گذارد.

از خودتان مراقبت کنید

این روانشناس و مشاور خانواده با بیان اینکه مادران باید از خود و فرزندانشان مراقبت کنند، گفت: برای اینکه یک مادر فوق العاده باشید، باید از لحاظ جسمی، ذهنی، احساسی شرایط خوبی داشته باشید؛ همچنین باید به رژیم غذایی خود اهمیت دهید و ورزش کردن را نیز فراموش نکنید.

منبع : yjc

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید